Jadwiga Otawa

Nazywam się Jadwiga Otawa. Jestem terapeutką holistyczną oraz towarzyszką na drodze twojej duszy. Moją pasją jest rozwój osobisty. Wspieram w drodze do odnalezienia swego prawdziwego Ja. Trafiają do mnie ludzie z różnymi wyzwaniami. Począwszy od sygnałów płynących z ciała, takich jak niedomagania fizyczne i choroby; poprzez traumy uwięzione w ciele, aż po blokady energetyczne.

Jednak zanim doszłam do tego momentu w swoim życiu przeszłam swoją własną transformację. Byłam lękliwą osoba, o niskim poczuciu własnej wartości, nie potrafiącą stawiać zdrowych granic, uzależnioną od reakcji innych ludzi oraz ich opinii na mój temat. Na zewnątrz starałam się sprawiać wrażenie osoby bardzo pogodnej, miłej i zadowolonej z życia. Ze strachu przed odrzuceniem zakładałam maski i utrzymywałam fałszywy obraz „szczęśliwej Jadwigi”. W ten sposób chroniłam siebie, ale jednocześnie tłamsiłam, dusiłam się jak w gorsecie bo nie dawałam sobie prawa do bycia prawdziwą, autentyczną z wszystkimi moimi odczuciami i emocjami. Chciałam „naprawić” siebie i stać się idealna. Nie miałam pojęcia co to znaczy akceptacja oraz miłość do samej siebie. Moje problemy znalazły również odbicie w moim ciele fizycznym. Zmagałam się między innymi z objawami trądziku, alergii skórnej oraz nawracającym się zapaleniem pęcherza. Zrozumiałam ze jeden problem przejawia się w każdej innej sferze życia.

Moje zainteresowanie w tematach rozwoju osobistego rosło coraz bardziej, więc postanowiłam rozpocząć w tym kierunku odpowiednie szkolenie. Poznałam wiele różnych metod i narzędzi, które praktykuję w moim życiu osobistym i które pomogły mi w mojej drodze do samopoznania i powrotu do samej siebie. W maju 2016 po osiągnięciu wymaganej praktyki uzyskałam certyfikat EFT Master Practitioner. W późniejszym czasie dochodziły kolejne kursy, szkolenia oraz warsztaty.


Kursy, Szkolenia, Warsztaty:

  • EFT Master Practitioner  (szkolenie zakończone uzyskaniem certyfikatu)
  • EFT Matrix Reimprinting Master Practitioner (szkolenie zakończone uzyskaniem certyfikatu)
  • „Healing the Mother Wound” („Uzdrawianie matczynej rany”) z Bethany Webster – warsztat w Warszawie – Maj 2016
  • „Healing the Mother Wound” („Uzdrawianie matczynej rany”) z Bethany Webster – kurs online, Sierpień 2016
  • „Uwalnianie emocjonalne” – John Ruskan (kurs online)
  • „Unraveling the Mystery of Memory in the Treatment of Trauma” – 6 tygodniowe szkolenie online z Dr Diane Poole Heller i Dr Peter Levine, tematem szkolenia była praca z traumą (Somatic Experience), oraz Attachment Theory / Teoria przywiązania, (szkolenie zakończone uzyskaniem certyfikatu)
  • Peter Levine’s Somatic Experiencing (Step by Step: Master the body-oriented approach to trauma and stress disorders ) – 6 dniowy kurs online, zakończony uzyskaniem certyfikatu, tematem szkolenia była praca z traumą metodą „Somatic Experiencing”
  • Peter Levine PhD on Trauma: How the Body Releases Trauma and Restores Goodness, Resolving Trauma in Psychotherapy: A Somatic Approach – 5 dniowy kurs online, zakończony uzyskaniem certyfikatu, tematem szkolenia była praca z traumą
  • Germańska Nowa Medycyna – 3 dniowe seminarium w Cork, Irlandia, 13-15 Kwietnia 2018 z Caroline Markolin, temat: „Choroby psychiczne z punktu widzenia GNM”, Seminarium obejmowało m. in. tematy takie jak: Nastroje oraz Zachowania spowodowane przez konflikty biologiczne: huśtawki nastrojów, brak emocji, agresję, wycofanie społeczne, perfekcjonizm, tiki ruchowe, niskie libido, przewlekła niepunktualność, przechwałki, zapomnienie, otępienie i dezorientacja (choroba Alzheimera), trudności w uczeniu się (ADD), ataki paniki, nadpobudliwość (zaburzenie hiperaktywne), zatrzymanie dojrzałości, uległość, kontrolowanie innych, zachowanie macho, zaabsorbowanie śmiercią, nadmierne mówienie, samoopowiadanie, doświadczenia poza ciałem, silne zainteresowanie duchowością i zjawiskami paranormalnymi.
  • „Kobiecość w Pełni”  –  2 dniowe Warsztaty z Markiem Taranem